Āgenskalnā durvis vēris jauns tirdzniecības centrs ArcadA

Āgenskalna tirgus rajona vēsturiskajā centrā, Nometņu ielā 61, 2015. gada 10. decembrī durvis vēra jauns tirdzniecības centrs ArcadA.

Vecā ēka bija sliktā tehniskā stāvoklī un to nojauca, bet raksturīgās koka fasādes daļas projektētāji integrēja jaunajā namā, saglabājot vēsturisko arhitektūru un apjomus. Tagad šajā trīsstāvu tirdzniecības centrā mājvieta ir mazumtirdzniecības veikaliem un pakalpojumu sniedzējiem, kā arī vairākiem birojiem.

Tirdzniecības centrā ArcadA trijos stāvos, 2300 kv/m. platībā ir izvietoti 14 nomnieki un 5 biroji ar terasēm, bet tā teritorijā, pēc labiekārtošanas un apzaļumošanas, iekārtotas 30 automašīnu stāvvietas. Tirdzniecības centrā var iekļūt gan no Nometņu ielas, gan no Pilsoņu ielas puses.

Projekta attīstītājs ar cieņu izturējies pret Āgenskalna kultūrvēsturisko mantojumu! Šai vietā, kur agrākajos laikos atradušies Latvijas laiku tirgotāju veikali, ir iekārtota jauna tirdzniecības un pakalpojumu ēka, zem viena jumta apvienojot Latvijas labākos un pircēju iecienītākos zīmolus.

Tirdzniecības centrs ArcadA konceptuāli atšķiras no citiem tirdzniecības centriem. Tas strādā bez liela pārtikas operatora piesaistes. Ņemot vērā, ka Āgenskalnā darbojas vairāki pārtikas lielveikali, tirdzniecības centrs vēlas piedāvāt to, kas līdz šim apkārtnē ir pietrūcis - specializētus, labu reputāciju ieguvušus preču tirgotājus un mūsdienīgu tirdzniecības vietas interjeru.

2016. gada martā daudzfunkcionālais komplekss “ArcadA” ir ieguvis godpilno 3. vietu konkursā “Latvijas Būvniecības Gada balva 2015” nominācijā “Fasāžu renovācija”. Konkursu tradicionāli organizē žurnāli "Latvijas Būvniecība" un "Latvijas Architektūra", sadarbojoties ar VARAM, EM, Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju, Rīgas domes Īpašumu departamentu, Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociāciju, biedrību "Zaļās mājas", Latvijas Restauratoru biedrību, Latvijas Amatniecības kameru, biedrību "Building Design and Construction Council". Šis konkurss ir vērienīgākais ēku konkurss Latvijā un vienīgais konkurss ar precīziem vērtēšanas kritērijiem, kas tiek attiecināti uz ēku būvkonstruktīvo drošību, arhitektonisko izsteiksmību, materiālu un darbu izpildes kvalitāit, mikroklimatu, sociāli ekonomiskajiem ieguvumiem un pielietotajiem inovatīvajiem risinājumiem. 

Ēkas īpašnieks ir SIA HONIKS, projektā ieguldīti ap 3 miljoni eiro. Projektu realizējusi investīciju un biznesa konsultantu firma SIA „Agents And Advisors”. Ēka nodota ekspluatācijā 2015. gada 20.novembrī.

© 2015, tirdzniecības centrs ArcadA

 .